İl SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ ÖMÜR’ÜN İLİMİZİN HAFTALIK COVID-19 VAKA SAYISI DEĞERLENDİRMESİ “BU SONUÇ SEVİNDİRİCİDİR”
16 Mart 2021

 

Sağlık Bakanlığının ülke genelindeki Koronavirüs vakalarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada en az vaka görülen illerin başında Siirt’in gelmesi sevinçle karşılandı.

Siirt İl Sağlık Müdürü ÖMÜR, bu sonucun sevindirici olduğunu ancak rehavete kapılmadan daha ileri hedeflere doğru yol almamız için de motive edici olması gerektiğini belirtti.

Bu sonuca toplumun ve başta sağlık çalışanları olmak üzere bir çok kurum ve STK gönüllülerinin özverisi ile ulaşıldığını belirten Dr.Ömür “Bu rakamlara ulaşmak için toplumun tüm kesimleri bir çok zahmetlere katlandılar, özveride bulundular. Aynı şekilde sağlık personelleri de aylarca ailelerinden uzak kalarak ve hayatlarını tehlikeye atarak olağanüstü bir çalışma sergilediler. Kolluk kuvvetleri başta olmak üzere bir çok kurum ve STK gönüllülerinin de büyük katkısı oldu. Bu gün ulaştığımız nokta sevindirici, ancak sevindirici olduğu kadarda motive edici bir noktadır. Geçtiğimiz aylara gördüğümüz vaka sayılarından bu günlere ulaşmış olmamız, bizim daha da düşürebileceğimiz bir iradeye ve güce sahip olduğumuzu göstermektedir. Özetle rehavete kapılmadan, dişimizi biraz daha sıkarak, önlemlere uymaya devam edelim. Bu gün ulaştığımız noktayı ulaşabileceğimiz daha güzel noktaların bir göstergesi olarak görelim.” dedi.

Dr.Ömür bu noktaya ulaşılmasında verdiği önemli destekten dolayı Vali Osman Hacıbektaşoğlu’na  özveri ve gayretlerinden dolayı tüm vatandaşlara ve sağlık çalışanları ile  emeği geçen herkese teşekkür etti.