14 MART TIP BAYRAMI KUTLANIYOR İL MÜDÜRÜ ÖMÜR SAĞLIK HİZMETLERİ FEDAKARLIK GEREKTİRİYOR
13 Mart 2021


   14 Mart Tıp Bayramı kutlanıyor.Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan il Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, sağlık hizmetlerinin büyük fedakarlık gerektirdiğini  belirterek; ülkemizde ve ilimizde görev yapan sağlık personelinin  bu öz veriyi her zaman gösterdiğini  söyledi.
       Dr Ömür sağlık personelinin gösterdiği  özverinin içinde bulunduğumuz pandemi döneminde zirve yaptığını belirtti.
        Pandemi ile mücadele de sağlık personelinin  sağlıklarını tehlikeye atarak ve aylarca ailelerinden sevdiklerinden uzak kalarak hizmet verdiklerini ifade eden Ömür “ İnsanlarımızın sağlığını korumak için her türlü fedakarlığı gösteren sağlık çalışanlarımız özellikle pandemi döneminde, aylarca ailelerinden ve sevdiklerinden yasak kalarak olağan üstü bir özveri ve fedakarlıklar gösterdiler. Bu mücadele de çok sayıda sağlık personelimizi şehit verdik.
     Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığı için her zaman her türlü fedakarlığı göstereceklerine emin olduğum sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık ve mutluluk dolu günler dilerken, pandemi döneminde şehit düşenler başta olmak üzere ebediyete intikal edenlere de Allahtan  rahmet dilerim.” Dedi.
Dr. Ömür kurumu adına pandemi döneminde sağlık personeline verdiği destek nedeniyle Vali Osman Hacıbektaşoğluna teşekkür etti.